WOŚP - Przesiewowe Badania Słuchu u Noworodków
odwiedź nasze salony akustyki słuchu

tel. 81 443 04 44

ul. Chodźki 3 lokal 8, 20-093 Lublin

Godziny pracy: pon.-pt. od 8.00 do 18.00,
sobota od 9.00 do 14.00

zobacz mape Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

NFZ logo

Posiadamy umowę z NFZ


ISO 9001:2015 logo

Nasze usługi medyczne objęte są certyfikatem
ISO 9001:2015

Poradnia Audiologiczna

Audiologia zajmuje się szeroko rozumianymi zaburzeniami narządu słuchu, zarówno obwodowego, jak i ośrodkowego. W poradni pracuje pięciu lekarzy, specjalistów z zakresu audiologii. Mają do dyspozycji dwie pracownie diagnostyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt do badań audiologicznych obsługiwany przez wykwalifikowanych diagnostów. Zakres badań obejmuje zarówno podstawowe testy audiologiczne, jak i wysoko specjalistyczne badania obiektywne słuchu. Poradnia audiologiczna zajmuje się nie tylko zaburzeniami słuchu, ale również innymi dolegliwościami związanymi z narządem słuchu i równowagi. Zaburzenia percepcji dźwięków mogą dotyczyć pacjentów w różnym wieku, zarówno noworodków z wrodzonymi wadami słuchu, dzieci z zaburzeniami ucha środkowego, czy osobami w wieku podeszłym z niedosłuchem starczym (presbyacusis). Nasza poradnia przyjmuje pacjentów niezależnie od wieku i przyczyn pojawienia się dolegliwości.

Lekarze przyjmujący w ramach poradni:
lek. med. Elżbieta Bielak-Cywińska
lek. med. Beata Janusz
dr n. med. Emilia Kątska
dr n. med. Marek Zadrożniak
lek. med. Ewa Zinkiewicz

Poradnia fizjoterapeutyczna

Lekarze przyjmujący w ramach poradni:
dr Ireneusz Hałas

Poradnia diagnostyki i leczenia zawrotów głowy

Więcej informacji na temat poradni na podstronie poświęconej diagnozie i terapii zawrotów głowy.

Poradnia Foniatryczna

Aby procesy komunikacji werbalnej przebiegały prawidłowo musi powstać czytelna dla drugiej strony informacja. W jej tworzeniu bierze udział narząd głosu i mowy. W Poradni Foniatrycznej diagnozujemy i leczymy nie tylko choroby organiczne krtani ale i wszelkiego rodzaju zaburzenia czynnościowe dotyczące emisji głosu u dzieci i dorosłych. Pacjenci tej poradni to osoby z typowymi dolegliwościami ze strony narządu głosu - chrypka, osłabienie głosu, bezgłos, kaszel, duszność. Często są to osoby zawodowo narażone na przeciążenia głosu (nauczyciele, spikerzy). Zajmujemy się zarówno diagnozą, jak i kompleksową terapią połączoną z rehabilitacją. Lekarze - foniatrzy posługują się nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Wideostroboskop, który jest na wyposażeniu poradni, pozwala zarówno na precyzyjną diagnostykę krtani, jak i na monitorowanie postępów w leczeniu i rehabilitacji.

Lekarze przyjmujący w ramach poradni:
lek. med. Małgorzata Kloc-Blechar
lek. med Elżbieta Wroczek-Glijer
lek. med. Agnieszka Gierczak-Golan
lek. med. Ewa Zinkiewicz

Poradnia Logopedyczna

Dzieci, u których wykryto niedosłuch w okresie niemowlęcym, po właściwym zaprotezowaniu i rehabilitacji logopedycznej, w większości przypadków, są w stanie na tyle rozwinąć mowę, aby mogły uczęszczać do szkół masowych. Oprócz szybkiej diagnozy niezbędna jest skuteczna rehabilitacja słuchu i mowy. Poradnia nasza dysponuje wykwalifikowanym zespołem logopedów i surdologopedów oraz świetnie wyposażoną pracownią. Zajmujemy się nie tylko dziećmi niedosłyszącymi, ale wszelkiego rodzaju zaburzeniami mowy, wadami wymowy, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nasi pacjenci mają zapewnioną nie tylko profesjonalną rehabilitację logopedyczną, ale w razie potrzeby niezbędne konsultacje medyczne.

Specjaliści przyjmujący w ramach poradni:
mgr Magdalena Chabior
mgr Janusz Pielaszkiewicz
mgr Małgorzata Urban-Trznadel

Poradnia Otolaryngologiczna

Poradnia Otolaryngologiczna dysponuje gabinetem zabiegowym, gdzie wykonuje się szereg zabiegów chirurgicznych z zakresu laryngologii w trybie ambulatoryjnym, w tym z wykorzystaniem kriochirurgii.

Lekarze przyjmujący w ramach poradni:
lek. med. Elżbieta Bielak-Cywińska
prof. dr hab. n. med. Wiesław Gołąbek
lek. med. Beata Janusz
dr n. med. Emilia Kątska
lek. med. Małgorzata Kloc-Blechar
dr hab. n. med. Marcin Szymański
lek. med. Elżbieta Wroczek - Glijer
dr n. med. Marek Zadrożniak
lek. med. Katarzyna Zasławka
lek. med. Ewa Zinkiewicz

Poradnia Neurologiczna

Zaburzenia procesów komunikatywnych mogą dotyczyć nie tylko obwodowych narządów słuchu i mowy, ale i centralnego układu nerwowego. Schorzenia z zakresu otoneurologii wymagają ścisłej współpracy neurologa i laryngologa, aby zarówno diagnoza, jak i terapia była najlepsza dla pacjenta. W naszym ośrodku istnieje możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki obejmującej konsultację neurologiczną. Oczywiście Poradnia Neurologiczna działająca w strukturze naszego Centrum zajmuje się diagnozą i leczeniem wszystkich schorzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Posiadamy specjalistów z zakresu neurologii z doświadczeniem klinicznym, dostęp do nowoczesnych badań diagnostycznych, z tomografią komputerową i rezonansem magnetycznym włącznie.

Lekarze przyjmujący w ramach poradni:
dr hab. n. med. Jacek Kurzepa
lek. med. Justyna Nowicka
dr hab. n. med. Radosław Rola

Poradnia Alergologiczna

Nasze Centrum posiada również Poradnię Alergologiczną, zajmującą się leczeniem wszystkich typów alergii u dzieci i dorosłych. Choroby alergiczne, tak powszechne we współczesnym świecie mogą się ujawnić w każdym wieku, niezależnie od innych schorzeń. Na miejscu czekają doświadczeni specjaliści z zakresu alergologii, a w pracowni diagnostycznej można wykonad testy alergiczne i spirometrię. Każdy pacjent z problemami alergologicznymi uzyska specjalistyczną pomoc w naszej poradni.

Lekarze przyjmujący w ramach poradni:
dr n. med. Maria Rymgayłło-Kątska

Poradnia Neurochirurgiczna

Lekarze przyjmujący w ramach poradni:
dr n. med. Witold Janusz

Poradnia Psychologiczna

Lekarze przyjmujący w ramach poradni:
mgr Małgorzata Antonowicz

Pracownie Diagnostyczne

Centrum nasze oprócz specjalistów lekarzy, logopedów czy psychologów, pracujących w poradniach, posiada również rozbudowane zaplecze diagnostyczne. Należy wymienić Pracownie Audiometryczną i Badań Obiektywnych Słuchu wspomagające Poradnię Audiologiczną, Pracownię Endoskopową dysponującą sprzętem do diagnostyki krtani (video-stroboskop), nosa i jamy nosowo-gardłowej (endo-fiberoskop) oraz uszu (video-otoskop), Pracownię Alergologiczną (gdzie wykonujemy spirometrię i testy skórne), Pracownię Audioprotetyczną, zajmującą się doborem, sprzedażą, dostrojeniem i serwisem aparatów słuchowych i urządzeń wspomagających słyszenie.

© 2020 ACS Słuchmed - dane kontaktowe, infolinia 801 000 819
projekt i wykonanie itp media